Ganesha hnědý hliněný

Ganesha hnědý hliněný je velmi pěkně zpracovanou soškou domorodců z Indonesie.
Skladem
470 Kč

Ganesha, známý také jako Bůh se sloní hlavou. Jak by nám tu mohl chybět tolik uctívaný hinduistický Bůh, jehož doménou je odstraňovat překážky?

Ačkoliv je Ganesha, neboli Ganapáti, uctíván především v Indii, nápomocen je každému, kdo o to požádá. Ganesha je nesmírně milý, láskyplný a zdvořilý. Nenechte se však zmást jeho laskavostí. Ganesha je díky své lásce dostatečně silný na to, aby prošlapal trnistou cestu, po které jdete a zničil všechny překážky. Je to ten nejmilejší bojovník!

Ganesha je velmi uctívaný také u buddhistů. Pomáhá dosáhnout blahobytu, moudrosti a duchovní realizace. Znám je také jako patron cestovatelů a obchodníků. Napomáhá v byznysu a jakožto patron počátků, moc rád podporuje nové projekty.

 

Hlava Ganeshi symbolizuje inteligenci, moudrost a sílu. Jeho velké uši jsou ochotny naslouchat každému. Zakřivený chobot symbolizuje schopnost odlišit skutečnost od iluze. Díky znamení na čele, napomáhá Ganesha oddělit minulost a budoucnost. Velké břicho symbolizuje nejen jeho slabost pro sladké, ale také Vesmír a štědrost přírody.

 

,,Vidím všechny překážky, které je potřeba překonat. Spíš bych ale řekl, že žádné překážky nevidím. Všechen strach jste si utvořili sami, svými domněnkami. Pomohu vám vidět od počátku.“